Ülkemizin istikrarlı büyüme gösteren şirketlerinden olan, bünyesinde gayrimenkul ve inşaat sektöründe yenilikçi ve uluslararası normlarda hayata geçirdiği projelerle sektör lideri konumunda bulunan Kıbrıs Developments, Çağ Petrol İstasyonu ve birçok yan kuruluş ile 35 yıldır faaliyet gösteren Blue Way Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Çağatay Özbirim Covid-19 pandemisinin sektörel etkilerine yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu.

Özbirim, 35 yıllık bir köklü firma olarak, temel olarak insan sağlığı, konforu, yaşam seviyesi ve güvenliği açısından, her dönemde yenilikçi ve sürdürülebilirliği ön planda tutan bir noktada bulunduklarını, ayrıca değişen ve gelişen dünya standartları ile koşullarına hızlıca adapte olma konusunda hem donanımlı, hem de yeterli bilgi ve adaptasyona sahip olduklarını vurguladı. 

“Nitelikli projeler rağbet görecek”

Özbirim, firma olarak başlattıkları ve devam etmekte olan faaliyetlerini, ekonomik ve fiziksel yapılarını, firmanın mali gücü ve tecrübeli, oturmuş kadroları sayesinde hiçbir aksama olmadan devam ettirecekleri hususunda bir kaygıları olmadığını belirtti. Özbirim ayrıca, Kıbrıs Developments’in doğaya, temizliğe, insana, sürdürülebilirliğe önem veren ve geniş açık alanlara sahip konsept doğal yaşam alanları üreten bir firma oluşu sebebi ile tam da günümüz koşullarında müşterilerin beklentilerine hitap edebilecek şekilde projelerinin geleceğe dair sağlık ve konfor için ne kadar doğru bir çizgide olduğunun teyit edildiğini de vurguladı. 

Gelecekte nitelikli projelerin rağbet göreceğine inandığını söyleyen Özbirim, “Özellikle, Covid-19 kaygıları ortaya çıktıktan sonra projelerimiz ile ne kadar doğru ve ne kadar isabetli yaşam alanları inşaa ettiğimiz bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bunun yanında dünya genelinde büyük şehirlerdeki sıkışık yapılaşmaların, özellikle sağlık ve pandemi konularında ne kadar riskli oldukları ortadır.” dedi. 

Sözler Tutuluyor: Aralık 2020'de Natura'da yaşam başlıyor!

Firma olarak sektörde emin bir şekilde adımlarına devam etmeleri ile birlikte gerek alım gücü açısından, gerekse teknolojik açıdan müşterilere sunulacak kolaylıkların da büyük önem taşımakta olduğuna vurgu yapan Özbirim, “Bizler firma olarak kendi imkanlarımızın yanı sıra banka kredisi imkanları ve günümüz teknolojisinin mümkün kıldığı tüm olanakları aktif olarak kullanabiliyor ve gayrimenkul yatırımına ihtiyacı veya talebi olabilecek yurtiçi ve yurtdışındaki tüm alıcılara sağlayabiliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kıbrıs Developments’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onayı ile 4 Mayıs’ta yeniden çalışmalarına başladığını, Natura projesinin inşaatına devam edildiğini belirten Özbirim,  tekrardan bir kapama kararı alınmaması durumunda söz verdikleri gibi Aralık 2020’de ev sahiplerine teslimleri yapacaklarını kaydetti.