Yenilikçi, çevreci, kültürel yaklaşımları ve uyguladığı uluslararası standartlar ile ülkemizin gayrimenkul sektörüne öncülük eden Kıbrıs Developments, yine eşsiz bir etkinlik düzenledi. Kıbrıs Developments’in prestij projelerinden Natura Cyprus, pandemi sürecinde yaşanan tüm kısıtlamalara rağmen tapu ve anahtar teslimlerini gerçekleştirdi. Natura’da anahtar ve tapu teslimi, mesafeleri aradan kaldıran phygital; yani fiziki ve online ortamın harmanlandığı bir etkinlikle gerçekleştirildi. Natura’nın hali hazırda KKTC’de olan konut sahiplerinin fiziki olarak katıldığı etkinliğe, İsveç, Norveç, Almanya, Kazakistan, Türkiye ve Rusya’da bulunan konut sahipleri online olarak katıldı, aynı zamanda yasal temsilcileri tarafından fiziki olarak etkinlikte temsil edildi.

Facebook üzerinden canlı yayınlanan ve yaklaşık 2 saat süren etkinliğin moderasyonu Kıbrıs Developments Proje Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Harper Özbirim tarafından yapıldı. Phygital anahtar ve tapu teslimi etkinliğinin yönetimi ise PRIsland Communications tarafından gerçekleştirildi.

Canlı olarak yayınlanan ‘phygital’ etkinlik kapsamında tüm siteye internet kurulumu yapıldı. Geniş bir prodüksiyon ekibinin görev aldığı etkinlikte Kıbrıs Developments satış temsilcileri her blok önünde konutların sahiplerine anahtar ve tapu teslimlerini yaptı, aynı zamanda nazardan korunmaları için zeytin dalları ile birlikte hoş geldin hediyelerini takdim ederek şampanya ikramında bulundu. Etkinlik sonunda Natura'da ortak yüzme havuzu başında toplanan Kıbrıs Developments ekibi, her bir konut için beyaz balonlar uçurarak projenin tamamlanmasını kutladı.

Anahtar ve tapu teslimi etkinliğine gerek online, gerekse fiziki olarak katılan konut sahipleri, Kıbrıs Developments’i tercih ederek çok doğru bir karar verdiklerini, her aşamada gördükleri ilgiden, yaklaşımdan ve profesyonellikten son derece memnun olduklarını vurguladılar.

Teknolojinin hayatın her alanında yaygınlaşması ile birlikte özellikle pandemi döneminin başından itibaren teknoloji kullanımını şirket bünyesinde daha da üst seviyeye taşıdıklarını vurgulayan Harper Özbirim, gerek ülkemizde, gerekse dünyada böylesi bir etkinliğin daha önce gerçekleşmediğini, yine bir ilki başarmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Artık Natura’da hayat başladı. Kıbrıs Developments’in zamanında anahtar ve tapu teslimi geleneğini, pandeminin getirdiği tüm olumsuz koşullara rağmen Natura’da da sürdürdük. Ayrıca, Natura’da iç mekan tasarımlarında sunduğumuz modern, Akdeniz ve Nordik esintilere sahip 3 farklı yaklaşım seçeneğinin yanı sıra müşterilerimizden gelen ek talepleri de geri çevirmedik, böylelikle sitede bulunan toplam 68 konutun 61’ini kişiye özel tasarlamış olduk” dedi.