Türkiye’nin “Emlak Oscarları” olarak bilinen Sign of the City Awards 2018’den bu yıl ilk kez Kuzey Kıbrıs’a büyük ödül verildi

Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla, Hürriyet’in öncülüğünde bu yıl beşincisi düzenlenen, Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul yarışması ‘‘Sign of the City Awards (SotCA) 2018’’in kazananları 6 Kasım 2018 Salı akşamı Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de gerçekleşen ödül töreninde belli oldu. Her yıl yüzlerce projenin başvurduğu, bu yıl da yoğun bir katılımın olduğu “Sign of the City’’ ödüllerinde, Blue Way Group’un ödüllü markası Kıbrıs Developments’ın Alsancak’taki en son projesi Kıbrıs Town Houses, devam eden projelerde “En Yeşil Bina” ödülüne layık görüldü. Kıbrıs Town Houses, bu yılki yarışmada “En İyi Konut”, “En Yeşil Bina” ve “En İyi Pazarlama Kampanyası” olmak üzere 3 kategoride finale kalarak Sign of the City Premium Proje ünvanını da elde etmiş oldu.

Sürdürülebilir çevre ve tasarruf bilinci ile 33 yıldır ülkemizde faaliyet gösterdiği inşaat sektöründe dünya standartlarını baz alarak projelerini hayata geçiren Kıbrıs Developments, Uluslararası Yeşil Bina Sertifikasyonu olan BREEAM sertifikasını Kıbrıs’ta alan ilk ve tek yaşam alanı olma ünvanına sahip Kıbrıs Town Houses projesi ile, Türkiye’nin devleri ile birlikte yarıştığı finalde başarısını ödülle taçlandırarak hem Kıbrıs Developments’e, hem de ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Kıbrıs Developments, elde ettiği başarı ile sektördeki yenilikçi vizyonunu bir kez daha tescillemiş oldu. 

Kapsamlı ve titiz bir değerlendirme sürecinin yaşandığı Sign of the City Awards 2018’in sektör temsilcilerinden oluşan 18 kişilik jürisi şu isimlerden oluştu: Y. Mimar-Kent Tasarımcısı ve Jüri Eş Başkanı Prof. Dr. Güzin Konuk, World Architecture Community Kurucu Başkanı ve Jüri Eş Başkanı Prof. Dr. Süha Özkan, Pamir & Soyuer Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pamir, Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Ali Faruk Göksu, KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas, JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş, Mimar, MDS. Ayşe Hasol Erktin, Türk Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Aytek İtez, Lineadecor Yönetim Kurulu Başkanı M. Ercan Ecemiş, Türkiye İMSAD Başkanı Ferdi Erdoğan, GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Füsun Yılmaz Phillipson, FORUM İstanbul 2023 Düşünce Platformu İcra Kurulu Başkanı Haluk Sur, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili Hüseyin Arslan, ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Lale Özgenel, TSKB Gayrimenkul Değerlerme A.Ş. Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Neşecan Çekici ve ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal.